Jak żyć?

Ostatnie cztery dni przed wylotem na polską trasę z moimi warsztatami, spędziłam na konferencji świadomościowej w Londynie, na której miałam okazję obcować i rozmawiać z najbardziej znanymi na świecie naukowcami, nauczycielami, filozofami i autorami książek z zakresu psychologii duchowości, takimi jak Gregg Braden, Bruce Lipton i Dr. Joe Dispenza.

Usłyszałam wiele niesamowicie inspirujących i dogłębnie rezonujących zdań, teorii i wyników naukowych, ale szukałam tak naprawdę praktycznych rad, “jak żyć?”. Pytanie, które pląsa się w ludzkim umyśle i od czasu do czasu wypływa na powierzchnię, przeważnie w momentach kryzysu, czy zagubienia.

Odpowiedź, która najbardziej trafiła do mnie, swoją prostotą przekazu i zastosowania w praktyce, przyszła od niesamowitego, ciepłego i radosnego Bruce’a Liptona (na zdjęciu).

Według niego powinniśmy zawsze patrzeć na to, jakie mamy uczucia oraz podążać za naszymi odczuciami i ich energetyczną jakością, gdyż one są naszym naturalnym kompasem.

Jeśli coś powoduje, że odczuwamy spadek energii, czyli coś zabiera nam siłę życiową, to można powiedzieć, że to nie jest dla nas dobre, tzw. Bad Vibe, czyli negatywna wibracja.

Jeśli coś powoduje, że odczuwamy przypływ energii, czujemy, że mamy więcej siły życiowej, to znaczy, że to z nami rezonuje i jest dla nas dobre, tzw. Good Vibe, czyli dobra wibracja.

Oczywiście trzeba tutaj być bardzo uważnym jakie mamy myśli, na podstawie których odbieramy rzeczywistość, gdyż czasem nasze negatywne myśli o czymś lub o kimś, mogą zabierać nam energię życiową, niekoniecznie ta rzecz czy osoba, na którą tak reagujemy.

Warto zrobić sobie rachunek sumienia, spojrzeć na swoje życie i zastanowić się jakie związki, relacje z innymi, prace, czynności i nawyki, a przede wszystkim jakie nasze myśli, powodują u nas spadek lub przypływ energii.

Warto postanowić również, żeby robić więcej rzeczy, które sprawiają, że żyjemy pełniej, spotykać się częściej z tymi, przy których czujemy się lepiej, zmienić nawyki na takie, które są budujące i obserwować jakość swoich myśli:

Jeśli zamartwiamy się, to nauczmy się odpuszczać kontrolę i ufać bardziej życiu.

Jeśli oceniamy kogoś negatywnie, postarajmy się postawić w tej osoby sytuacji i wysłać jej miłość i wsparcie.

Jeśli krytykujemy siebie, zacznijmy mówić sobie więcej miłych rzeczy.

Jeśli narzekamy na życie, zacznijmy być bardziej wdzięczni za to wszystko, co już mamy.

Podążając za kompasem naszych odczuć jesteśmy w stanie w bardzo łatwy i szybki sposób zmienić swoje życie, na takie, w którym czujemy, że jesteśmy tymi, którzy kreują swoją rzeczywistość, prowadzeni przez siłę wyższą, która szepta poprzez nasze ciało.

Kiedy oczyścimy nasze intencje, aby patrzeć na wszystko i wszystkich oczami życzliwości, to nasze myśli również naturalnie oczyszczą się i będzie nam o wiele łatwiej dostrzec i odczuć oddziaływanie energetyczne miejsc, osób i sytuacji, a co za tym idzie podjąć odpowiednie wybory.

Nawet najbardziej racjonalne i logiczne wybory mogą być błędne, podczas gdy wibracja serca odczuwa tylko prawdę. Nie ocenia czy coś jest dobre czy złe samo w sobie, nikogo i niczego nie osądza, ale mówi nam, czy to coś jest dla nas osobiście korzystne na ten moment, czy nie.

Idźmy tam, gdzie jest więcej życia i dzielmy się naszą energią, bądźmy tymi, przy których inni mogą poczuć się lepiej.

Moc Miłości,
Malwina