Świadome Śnienie Terapią Przyszłości

Świadomie śnię już od prawie 30 lat. Zaczęłam jako dziecko i stało się to moją największą pasją, którą dzielę się z innymi jako autor, psycholog i terapeuta. Zanim opowiem więcej jak wiele niesamowitych korzyści można uzyskać dzięki tej metodzie, najpierw przyjrzyjmy się bliżej czym ona jest.
Świadomy sen jest wtedy, kiedy podczas śnienia zdajemy sobie sprawę z tego, że śnimy i możemy siłą woli wpływać na rzeczywistość senną.
Większość z nas miało takie doświadczenia w dzieciństwie lub później, ale najprawdopodobniej nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego czym to jest i co to dla nas oznacza, więc po prostu zapomnieliśmy o tym.
Jako osoba naturalnie śniąca świadomie już od najmłodszych lat spełniałam we śnie wszelkie swoje marzenia np. o jeździe konnej, lataniu czy pływaniu w głębi oceanu. Doświadczyłam niesamowitych międzygalaktycznych przygód oraz rzeczy, których nie byłabym w stanie doświadczać w życiu „na jawie”.
Jako dorosła osoba nauczyłam sie we śnie jeździć samochodem, uwolniłam się od lęków, znalazłam odpowiedzi na ważne życiowe pytania i posiadłam głębokie zrozumienie swojej psychiki i natury świata.
Jak to możliwe?
Badania naukowe dowodzą, że nasz mózg nie widzi różnicy pomiędzy tym co widzimy i doświadczamy na jawie lub w wyobraźni, a tym co robimy i doświadczamy we śnie. Reaguje on dokładnie tak samo na nasze myśli i rzeczywiste doświadczenia, jak na marzenia senne.
Co to oznacza?
Jeśli jesteśmy świadomi podczas snu, innymi słowy, wiemy, że śnimy, to podczas spania możemy nabywać nowe umiejętności i rozwiązywać różnego rodzaju problemy tak samo skutecznie, a może i nawet bardziej, niż na jawie.
Jak to działa?
Umysł ludzki, w uproszczonym skrócie, funkcjonuje na dwóch poziomach. Pierwszy to poziom świadomy, tzw. Umysł Kreatywny, którego używamy do aktywnego rozwiązywania problemów (przeciętnie używamy go ok. 5% czasu). Drugi to poziom podświadomy czy nieświadomy, tzw. Umysł Nawykowy (używamy go ok. 95% czasu), który zajmuje się wszystkimi nieświadomymi funkcjami organizmu, jak również automatycznymi wzorcami myślenia, które nabyliśmy w procesie dorastania i socjalizacji, nawet już od momentu znajdowania się w brzuchu matki. Te tzw. nabyte nieświadome programy nie zawsze są dla nas korzystne, gdyż mogą one blokować rozwój i ekspresję naszego wrodzonego potencjału, jak również wpływać na sposób naszego postrzegania siebie i świata, a co za tym idzie być przyczyną wielu psychosomatycznych chorób.
Kiedy jesteśmy świadomi we śnie to tak jakbyśmy używali naszego kreatywnego umysłu w obrębie naszego umysłu nawykowego. W ten oto sposób możemy eksplorować nasz umysł nawykowy i stanąć twarzą w twarz z zapisanymi w jego pamięci programami, które nam nie służą i użyć umysłu kreatywnego do wykonania pewnych czynności leczniczych. Dokładnie tak jak wtedy, kiedy robimy porządki w naszym komputerze, lub używamy antywirusa do usunięcia niepożądanych programów zakłócających pracę systemu.
Co na to nasz mózg?
Nasz mózg tworzy wtedy nowe połączenia między neuronami i wysyła te lecznicze informacje do naszego ciała.
Świadome Śnienie jest nową formą autoterapii. Jest ona przebadana i udowodniona naukowo, a więc staje się ona coraz bardziej znana w świecie medycyny alternatywnej i nie tylko. Dzielę się tymi informacjami w szczegółach podczas moich wykładów.
Zwykły proces terapeutyczny może trwać nawet wiele lat. Terapeuta poprzez zadawanie nam pytań pozwala nam dogrzebywać się do naszych dziecięcych traum i uwięzionych w nich emocji, przez co możemy je uwolnić i poczuć się lepiej. Hipnoterapeuta wprowadza nas w stan hipnozy i jako nasz pośrednik kontaktuje się z naszą podświadomością. W Terapii Świadomego Śnienia jedyne czego potrzebujemy to to, co robimy codzienne przez 1/3 naszego życia – spania i śnienia.
Czy wiesz, że około 30 lat naszego życia śpimy, z tego 6 lat spędzamy w czasie snu? Jeden pełny cykl snu to 90 min, w ciągu jednej nocy mamy około 4-5 takich cykli, a więc tyle samo szans na świadomy sen. Warto zastanowić czy chcemy, aby taka duża część naszego życia była spędzona w sposób nieświadomy, czy może jednak marzenia senne mają inną głębszą funkcję i być może są dla nas narzędziem samorozwoju psychologicznego i duchowego, a nie nic nieznaczącą stratą czasu? Wiele starożytnych kultur używało i doceniało pracę ze snem, a niektóre z obecnych jeszcze kultur, używa jej aż po dziś dzień.
Czy Świadome Śnienie jest męczące?
Odpowiedź brzmi nie, ponieważ więcej energii wydajemy na angażowanie się w nieświadome, pełne emocji i mentalnego chaosu sny, niż na sny w których jesteśmy świadomi i spokojni. Dodatkowo rozwiązywanie konfliktów wewnętrznych we śnie sprawia, że pozbywamy się bagażu emocjonalnego, który być może ciążył nam od lat, i budzimy się czując się lekko i świeżo, jakby dokonała się w nas jakaś niesamowita, pozytywna transformacja.
Czy Świadome Śnienie jest bezpieczne?
Zarówno techniki jak i doświadczenie Świadomego Śnienia są bardzo bezpieczne, gdyż rządzi sie ono prawami wyższej inteligencji i jesteśmy chronieni w jej obrębie. Możemy doświadczyć tu tylko tego, na co jesteśmy rzeczywiście gotowi. Oczywiście, każdy człowiek jest inny i to jak używamy różnego rodzaju narzędzi w naszym życiu będzie uzależnione od dojrzałości każdego z nas, naszych intencji i inteligencji potrzebnej do zrozumienia procesów psychologicznych i emocjonalnych, które w nas zachodzą.
Jak nauczyć się śnić świadomie?
Wbrew pozorom nauka Świadomego Śnienia nie jest trudna i każdy ma zdolność przypomnienia sobie jak świadomie śnić, gdyż większość z nas robiła to jako dzieci. Osoby, które mówią, że nigdy im się nic nie śni, a raczej że nie pamiętają swoich snów, zaczynają je pamiętać zaraz po warsztacie ze mną, także efekty dla wielu są natychmiastowe.
Aby nauczyć się śnić świadomie należy poznać i praktykować techniki, które mają na celu wyrobić w nas nawyk rozróżniania jawy od snu. Wszystkich informacji i technik uczę na moich warsztatach.
Czego można się spodziewać na takich zajęciach?
Na warsztacie uczymy się i praktykujemy różne ciekawe techniki. Mówimy o korzyściach tej wspaniałej starożytnej praktyki. Zdobywamy wiedzę na temat wagi snów i ich roli w kreowaniu rzeczywistości na jawie. Dowiadujemy się jak leczyć nasze ciało i umysł. Eksplorujemy Świadome Śnienie z perspektywy różnych kultur i jego zastosowania w ich duchowych praktykach. Poruszamy także temat śmierci i roli Świadomego Śnienia w świadomym umieraniu i o wiele więcej.
Co daje umiejętność Świadomego Śnienia?
Oprócz niesamowitej zabawy i rozszerzenia swojej świadomości o nowe doświadczenia, Świadome Śnienie przede wszystkim pozwoli Ci na pogłębienie zrozumienia swojej psychiki i natury świata. Świadome kontaktowanie się ze swoją podświadomością, da Ci możliwość leczenia się na poziomie ciała i umysłu, a poszerzenie świadomości poprzez doświadczanie „niemożliwego”, pozwoli Ci tym samym pozbyć się ograniczających programów umysłowych i pogłębić wiarę we własne możliwości.
Już sama nauka Świadomego Śnienia sprawia, że stajemy się bardziej uważni i świadomi w życiu na jawie, a im bardziej stajemy się świadomi tym bardziej stajemy się prawdziwi, szczerzy i życzliwi wobec innych. Tylko nieświadomy człowiek, jest w stanie krzywdzić innych, kierowany instynktami i programami tkwiącymi w jego podświadomości.

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.” Carl Gustaw Jung

Moc Miłości,
Malwina