Bio

Malwina Stach urodziła się w 1983 roku w niewielkiej miejscowości koło Krakowa. Już jako mała dziewczynka wyróżniała się naturalną swobodą w kontemplacji świata i zadawania tzw. wielkich pytań.  Nazywana była przez swoich nauczycieli i koleżanki „Małym Filozofem”. Jej pierwsze doświadczenia Świadomego Śnienia, które była w stanie odnotować już w wieku pięciu lat, wpłynęły na jej sposób postrzegania świata i wywołały w niej chęć i pasję do eksplorowania tej „sennej” rzeczywistości, aż po dziś dzień.

Początkowo przez wiele lat, Świadome Śnienie było dla niej gruntem do zabawy i spełniania swoich dziecięcych i młodzieńczych pragnień. Okazyjnie doświadczała niezrozumiałych dla niej w tamtym czasie sennych sytuacji, takich jak otrzymywanie nauk od Tybetańskich mistrzów duchowych, wizje wypełnionego przekazem światła, jak również czytanie ksiąg w niezrozumiałym dla niej języku.
W wieku 15 lat odkryła nauki Buddyzmu Tybetańskiego, które odpowiedziały na wiele pytań, jakie sekretnie biły w jej sercu i zrozumiała, iż mimo nie znała w tamtym czasie nikogo, kto dzieliłby z nią podobne doświadczenia i pasję, to nie była z tym już sama i przede wszystkim zdobyła potrzebna dla dalszego rozwoju wiedzę. Wtedy też zaczęły się jej głębsze eksploracje rzeczywistości sennej, jak również pierwsze świadome podróże astralne.  Jej nieposkromiona ciekawość tego, jak działa umysł i czym na prawdę jesteśmy, pchnęła ją na Uniwersytet Jagielloński, gdzie ukończyła Magistra Psychologii. Podczas studiów dokształcała się w dziedzinach duchowości, gdzie odnajdywała odpowiedzi na pytania, w których klasycznej psychologii było daleko do bycia satysfakcjonującym autorytetem. Jej ulubionymi dziedzinami były Psychologia Transpersonalna, Społeczna i Kulturowa.

10904318_10152731514123705_1320193395_n
Tenzin Wangyal Rinpoche

Dzięki rutynie studenckiego stylu życia, Malwina mogła spontanicznie doprowadzić praktykę Świadomego Śnienia do poziomu, gdzie mogła doświadczać go prawie codziennie. Wtedy to zrozumiała, że rzeczywistość senna jest nie tylko przestrzenią gdzie można spełniać swoje najskrytsze pragnienia, ale także miejscem, gdzie można stosować techniki terapeutyczne. W ten oto sposób zaczęła eksperymentować z Techniką Stopniowej Integracji we śnie świadomym i pozbyła się swojego silnego lęku przed pająkami. Razem z tym odkryciem przyszły inne pomysły i Malwina zaczęła próby uczenia się we śnie, np. jazdy samochodem, z niebywałym skutkiem.  Silne pragnienie podzielenia się tym nowym rodzajem terapii w postaci pracy magisterskiej niestety nie spełniły się, gdyż temat Świadomego Śnienia w psychologii był mało znany i nie znalazła promotorów, którzy mogliby pomóc jej w tym przedsięwzięciu. Mimo poczucia zawiedzenia koniecznością zmiany tematu pracy jej przygoda ze Świadomym Śnieniem nie skończyła się. W wieku 20 lat Malwina odkryła nauki Tybetańskiej Jogi Snu i Śnienia i  uczęszczała na tzw. odosobnienia z nauczycielem Tenzinem Wangyalem Rinpoche, gdzie zapoznawała się z duchowym podejściem do Świadomego Śnienia, co odmieniło jej życie. Wtedy to poczuła silne wewnętrzne wołanie aby nauczać, nie wiedząc jeszcze kiedy i jak miałoby to nastąpić.

Po ukończeniu studiów przeładowanych teorią Malwina spełniła swoje palące już od wielu lat pragnienie doświadczenia psychologii życia i innych kultur na własnej skórze, rozpoczęła więc podróże do wielokulturowych centrów świata. Mieszkała w Nowym Jorku, Barcelonie i Londynie, gdzie żyje obecnie już od 2009 roku. Udało jej się także spełnić jej wielkie marzenie, którym była samodzielna podróż do Indii, kraju za którego duchowe nauki jest tak bardzo wdzięczna. Wywołało to kaskadę wydarzeń, które poprowadziły ją na ścieżkę Psychologii Jogi, a więc syntezy Psychologii i Duchowości, dziedzin, które są jej sercu najbliższe. Ukończyła ona szkolenie ze wspaniałą nauczycielką Umą Krishnamurti, która jest nie tylko Psychologiem Jogi oraz Psychiatrą Dziecięcym, ale również osobą o głębokiej mądrości i realizacji, która pobierała nauki od wielu znanych hinduskich nauczycieli. Spotkanie tej osobowości jeszcze bardziej utwierdziło Malwinę w swojej pasji do Psychologii Jogi i nauczania. I tu znowu na teorii się nie skończyło, gdyż w 2011 roku Malwina została certyfikowaną nauczycielką Hatha Jogi, a w 2014 roku zdobyła dodatkowe szkolenie z Acro Jogi, z założycielem Yoga Monkey Massage Swing i jest jego jedyną reprezentanką oraz jedyną nauczycielką Yoga Monkey w Anglii. (http://malwinastach.pl/yoga-monkey-massage-swing/)

Malwina jest również absolwentką Metody Silvy i miała przyjemność poznać i gościć Laure Silve, córke założyciela tej szkoły, Jose Silvy. Obecnie mieszka i naucza w Londynie, gdzie  założyła swoją działalność. Działalność ta jest zbiorem serwisów opartych na jej największych pasjach.

14962796_1794577744157700_5789751849225710798_n
Laura Silva

Malwina prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu Psychologii Jogi, Świadomego Śnienia, Hatha Jogi i Joga Monkey, transformacji psychologicznej i doświadczenia duchowego. Jak również pracuje jako Terapeuta czerpiąc wiedzę i techniki z wielu dziedzin, posługując się swoją silną intucją.

Oprócz aktywnego nauczania Malwina jest w trakcie pisania książki z zakresu Terapii Świadomym Śnieniem, jak również bajek edukacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych i programów edukacyjnych dla rodziców tych dzieci o tematyce świadomościowej.

Podczas jej pobytu w Londynie Malwina miała szansę zapoznać się osobiście ze światowymi wykładowcami w dziedzinie nauki i duchowości takimi jak Gregg Braden, Bruce Lipton, Dr Joe Dispenza czy Teal Swan, którym pomaga co roku w organizacji ich wystąpień i warsztatów.

Malwina jest założycielką organizacji dla kobiet Ogród Kobiecości, której przekaz możesz śledzic na portalu społecznościowym na Facebook’u pod tą właśnie nazwą. Celem organizacji jest dzielenie się kobiecą energią, mądrością i wsparciem na każdym z poziomów. Kiedyś kobiety spotykały się, robiły rzeczy razem, rozmawiały, teraz wiele z nich czuje się samotnych, zamkniętych w domu pomiędzy obowiązkami. Ogród Kobiecości to jest przestrzeń, w której możemy na nowo się spotkać i poczuć naszą kobiecą moc.

Buddyzm i Hinduizm to nie jedyne filozofie. z którymi Malwina czuje się związana, gdyż czerpie ona z nauk wielu innych duchowych kultur skupiając się na esencji mądrości, która łączy je wszystkie.

Jako wegetarianka już od 20 lat, zajmuje się ona również szerzeniem wiedzy na temat zdrowego, świadomego stylu życia, odżywiania oraz medycyny alternatywnej, co będzie mieć swoją kulminację w zdobyciu kolejnych uprawnień w dziedzinie Bioenergoterapii,  Naturopatii i Ziołolecznictwa.

Co roku jest gościem na jednym z największych Londyńskich festiwali duchowych Mind Body Spirit Wellbeing Festival, gdzie prowadzi jej autorski Intuitywny Taniec Czakr.