Hatha Joga

hatha-yoga

Oprócz ogólnych korzyści z Jogi, takich jak:

  • Rozwijanie siły fizycznej
  • Balansowanie hormonów i metabolizmu
  • Ustawianie postawy szkieletu
  • Zwiększenia koordynacji

A także na głębszym poziomie równoważenie prany – siły życiowej w nas

Joga dla mnie jest spotkaniem siebie. Gdy stoimy na macie sami, mamy szansę zapomnieć o świecie zewnętrznym na chwilę i naprawdę spowolnić, połączyć się z naszym oddechem i ciałem, i po prostu poobserwować siebie trochę. Możemy być całkowicie szczerym ze sobą i zacząć wyraźnie zauważać:  Gdzie podczas praktyki ugrzęźliśmy w sferze komfortu, nie dając z siebie wszystkiego, albo gdzie po prostu zbytnio na siebie naciskamy. Więc nasza praktyka Jogi odzwierciedla związek jaki mamy z naszym ciałem i ogólnie ze sobą i światem zewnętrznym.

Dzięki regularnej praktyce Jogi – gdzie przechodzimy przez różne wyzwania – możemy zauważyć zmiany, jakie dokonują się w nas i w tym naszym związku, które następnie w naturalny sposób integrują się w naszym codziennym życiu. Stajemy się bardziej otwarci, elastyczni, spokojni, z jasnością umysłu i zbalansowani. I może trochę bardziej życzliwi, szczerzy i kochający wobec siebie i innych. Więc nasza praktyka Jogi w zasadzie staje się autentycznym płynięciem, które następnie staję się naszym codziennym życiem.

Joga oznacza zjednoczenie umysłu, ciała i duszy. Więc dla mnie to zjednoczenie to spotkanie siebie, poznanie siebie i po prostu bycie.