Świadome Śnienie

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.” Carl Gustaw Jung

 

Czym jest Świadomy Sen?
Świadomy sen to sen, w którym wiesz, że śnisz.

Być świadomym we śnie, innymi słowy, znaczy być świadomym faktu, że nasze ciało śpi, a rzeczywistość, której doświadczamy jest po prostu snem, który możemy obserwować lub świadomie na niego wpływać.

Korzyści Świadomego Śnienia

  • Samodzielna terapia psychologiczna: PTSD i integracja koszmarów, leczenie fobii, urazów i traum
  • Zwiększenie pewności siebie
  • Zwiększenie uwagii w życiu i na jawie
  • Leczenie chorób fizycznych
  • Duchowa praktyka podczas śnienia
  • Rozwój kreatywności
  • Uczenie się nowych umiejętności (plastyczność neuronalna mózgu)
  • Dostęp do danych podświadomości, wspomnień z przeszłości, odkrywanie i usuwanie dysfunkcjonalnych programów
  • Zrozumienie śmierci i umierania, przygotowanie na świadomą śmierć
  • Spełnienie najskrytszych pragnień, eksperymentowanie, przygody, zabawa

Trening Świadomego Śnienia jest tak zaprojektowany, aby nie tylko nauczyć Ciebie technik wywoływania Świadomego Śnienia, ale również abyś miał dostęp do wsparcia przez cały proces uczenia się, jak również po osiągnięciu celu. Czy chcesz nauczyć się Świadomego Śnienia dla zabawy, wzmocnić swoje duchowe praktyki lub używać go do celów samoleczenia, Trener Świadomego Śnienia jest dostępny dla Ciebie, aby omówić Twoje potrzeby i doradzić Ci w zastosowaniu najodpowiedniejszych rozwiązań i technik, obserwać Twój postęp i pomóc Ci w usunięciu przeszkód, jak również odpowiedzieć na pytania i wymienić się osobistymi doświadczeniami.

Skontaktuj się ze mną jeśli jesteś zainteresowany prywatnymi lekcjami lub informacjami o następnych warsztatach!

Świadomie śnię już od prawie 30 lat. Zaczęłam jako dziecko i stało się to moją największą pasją, którą dzielę się z innymi jako autor, psycholog i terapeuta. Zanim opowiem więcej jak wiele niesamowitych korzyści można uzyskać dzięki tej metodzie, najpierw przyjrzyjmy się bliżej czym ona jest.
Świadomy sen jest wtedy, kiedy podczas śnienia zdajemy sobie sprawę z tego, że śnimy i możemy siłą woli wpływać na rzeczywistość senną.
Większość z nas miało takie doświadczenia w dzieciństwie lub później, ale najprawdopodobniej nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego czym to jest i co to dla nas oznacza, więc po prostu zapomnieliśmy o tym.
Jako osoba naturalnie śniąca świadomie już od najmłodszych lat spełniałam we śnie wszelkie swoje marzenia np. o jeździe konnej, lataniu czy pływaniu w głębi oceanu. Doświadczyłam niesamowitych międzygalaktycznych przygód oraz rzeczy, których nie byłabym w stanie doświadczać w życiu „na jawie”.
Jako dorosła osoba nauczyłam sie we śnie jeździć samochodem, uwolniłam się od lęków, znalazłam odpowiedzi na ważne życiowe pytania i posiadłam głębokie zrozumienie swojej psychiki i natury świata.
Jak to możliwe?
Badania naukowe dowodzą, że nasz mózg nie widzi różnicy pomiędzy tym co widzimy i doświadczamy na jawie lub w wyobraźni, a tym co robimy i doświadczamy we śnie. Reaguje on dokładnie tak samo na nasze myśli i rzeczywiste doświadczenia, jak na marzenia senne.
Co to oznacza?
Jeśli jesteśmy świadomi podczas snu, innymi słowy, wiemy, że śnimy, to podczas spania możemy nabywać nowe umiejętności i rozwiązywać różnego rodzaju problemy tak samo skutecznie, a może i nawet bardziej, niż na jawie.
Jak to działa?
Umysł ludzki, w uproszczonym skrócie, funkcjonuje na dwóch poziomach. Pierwszy to poziom świadomy, tzw. Umysł Kreatywny, którego używamy do aktywnego rozwiązywania problemów (przeciętnie używamy go ok. 5% czasu). Drugi to poziom podświadomy czy nieświadomy, tzw. Umysł Nawykowy (używamy go ok. 95% czasu), który zajmuje się wszystkimi nieświadomymi funkcjami organizmu, jak również automatycznymi wzorcami myślenia, które nabyliśmy w procesie dorastania i socjalizacji, nawet już od momentu znajdowania się w brzuchu matki. Te tzw. nabyte nieświadome programy nie zawsze są dla nas korzystne, gdyż mogą one blokować rozwój i ekspresję naszego wrodzonego potencjału, jak również wpływać na sposób naszego postrzegania siebie i świata, a co za tym idzie być przyczyną wielu psychosomatycznych chorób.
Kiedy jesteśmy świadomi we śnie to tak jakbyśmy używali naszego kreatywnego umysłu w obrębie naszego umysłu nawykowego. W ten oto sposób możemy eksplorować nasz umysł nawykowy i stanąć twarzą w twarz z zapisanymi w jego pamięci programami, które nam nie służą i użyć umysłu kreatywnego do wykonania pewnych czynności leczniczych. Dokładnie tak jak wtedy, kiedy robimy porządki w naszym komputerze, lub używamy antywirusa do usunięcia niepożądanych programów zakłócających pracę systemu.
Co na to nasz mózg?
Nasz mózg tworzy wtedy nowe połączenia między neuronami i wysyła te lecznicze informacje do naszego ciała.
Świadome Śnienie jest nową formą autoterapii. Jest ona przebadana i udowodniona naukowo, a więc staje się ona coraz bardziej znana w świecie medycyny alternatywnej i nie tylko. Dzielę się tymi informacjami w szczegółach podczas moich wykładów.
Zwykły proces terapeutyczny może trwać nawet wiele lat. Terapeuta poprzez zadawanie nam pytań pozwala nam dogrzebywać się do naszych dziecięcych traum i uwięzionych w nich emocji, przez co możemy je uwolnić i poczuć się lepiej. Hipnoterapeuta wprowadza nas w stan hipnozy i jako nasz pośrednik kontaktuje się z naszą podświadomością. W Terapii Świadomego Śnienia jedyne czego potrzebujemy to to, co robimy codzienne przez 1/3 naszego życia – spania i śnienia.
Czy wiesz, że około 30 lat naszego życia śpimy, z tego 6 lat spędzamy w czasie snu? Jeden pełny cykl snu to 90 min, w ciągu jednej nocy mamy około 4-5 takich cykli, a więc tyle samo szans na świadomy sen. Warto zastanowić czy chcemy, aby taka duża część naszego życia była spędzona w sposób nieświadomy, czy może jednak marzenia senne mają inną głębszą funkcję i być może są dla nas narzędziem samorozwoju psychologicznego i duchowego, a nie nic nieznaczącą stratą czasu? Wiele starożytnych kultur używało i doceniało pracę ze snem, a niektóre z obecnych jeszcze kultur, używa jej aż po dziś dzień.
Czy Świadome Śnienie jest męczące?
Odpowiedź brzmi nie, ponieważ więcej energii wydajemy na angażowanie się w nieświadome, pełne emocji i mentalnego chaosu sny, niż na sny w których jesteśmy świadomi i spokojni. Dodatkowo rozwiązywanie konfliktów wewnętrznych we śnie sprawia, że pozbywamy się bagażu emocjonalnego, który być może ciążył nam od lat, i budzimy się czując się lekko i świeżo, jakby dokonała się w nas jakaś niesamowita, pozytywna transformacja.
Czy Świadome Śnienie jest bezpieczne?
Zarówno techniki jak i doświadczenie Świadomego Śnienia są bardzo bezpieczne, gdyż rządzi sie ono prawami wyższej inteligencji i jesteśmy chronieni w jej obrębie. Możemy doświadczyć tu tylko tego, na co jesteśmy rzeczywiście gotowi. Oczywiście, każdy człowiek jest inny i to jak używamy różnego rodzaju narzędzi w naszym życiu będzie uzależnione od dojrzałości każdego z nas, naszych intencji i inteligencji potrzebnej do zrozumienia procesów psychologicznych i emocjonalnych, które w nas zachodzą.
Jak nauczyć się śnić świadomie?
Wbrew pozorom nauka Świadomego Śnienia nie jest trudna i każdy ma zdolność przypomnienia sobie jak świadomie śnić, gdyż większość z nas robiła to jako dzieci. Osoby, które mówią, że nigdy im się nic nie śni, a raczej że nie pamiętają swoich snów, zaczynają je pamiętać zaraz po warsztacie ze mną, także efekty dla wielu są natychmiastowe.
Aby nauczyć się śnić świadomie należy poznać i praktykować techniki, które mają na celu wyrobić w nas nawyk rozróżniania jawy od snu. Wszystkich informacji i technik uczę na moich warsztatach.
Czego można się spodziewać na takich zajęciach?
Na warsztacie uczymy się i praktykujemy różne ciekawe techniki. Mówimy o korzyściach tej wspaniałej starożytnej praktyki. Zdobywamy wiedzę na temat wagi snów i ich roli w kreowaniu rzeczywistości na jawie. Dowiadujemy się jak leczyć nasze ciało i umysł. Eksplorujemy Świadome Śnienie z perspektywy różnych kultur i jego zastosowania w ich duchowych praktykach. Poruszamy także temat śmierci i roli Świadomego Śnienia w świadomym umieraniu i o wiele więcej.
Co daje umiejętność Świadomego Śnienia?
Oprócz niesamowitej zabawy i rozszerzenia swojej świadomości o nowe doświadczenia, Świadome Śnienie przede wszystkim pozwoli Ci na pogłębienie zrozumienia swojej psychiki i natury świata. Świadome kontaktowanie się ze swoją podświadomością, da Ci możliwość leczenia się na poziomie ciała i umysłu, a poszerzenie świadomości poprzez doświadczanie „niemożliwego”, pozwoli Ci tym samym pozbyć się ograniczających programów umysłowych i pogłębić wiarę we własne możliwości.
Już sama nauka Świadomego Śnienia sprawia, że stajemy się bardziej uważni i świadomi w życiu na jawie, a im bardziej stajemy się świadomi tym bardziej stajemy się prawdziwi, szczerzy i życzliwi wobec innych. Tylko nieświadomy człowiek, jest w stanie krzywdzić innych, kierowany instynktami i programami tkwiącymi w jego podświadomości.